Повноцінний догляд за порожниною рота обов'язково повинен включати комплекс заходів для захисту і зміцнення не лише зубної емалі, але і ясен, що виконують найважливішу захисну і живильну функцію. Існує кілька способів зміцнення ясен, які умовно можна розділити на дві основні категорії: професійне зміцнення ясен у стоматолога і зміцнення ясен в домашніх умовах.

Методи зміцнення ясен в стоматології

Дуже часто причиною кровоточивості і запалень ясен виступає під’ясневий і зубний наліт, тому в комплекс заходів по зміцненню ясен обов'язково входить професійна чистка зубів. Після цього стоматолог призначає терапію, яку потрібно проводити вдома. Залежно від специфіки проблеми це можуть бути аплікації спеціальним гелем, полоскання спеціальними лікувальними засобами або відварами трав і т.п.

Також причиною виникнення захворювань ясен може неправильний прикус, наявність каріозних вогнищ і т.п. У таких випадках спочатку необхідно ліквідувати початкову проблему - виправити прикус, залікувати карієс і т.д.

Як зміцнити ясна в домашніх умовах?

Способи зміцнення ясен вдома максимально прості - це використання спеціальних паст, лікувальних ополіскувачів, відварів трав (ромашки, реп'яха, шавлії, м'яти та ін.). Важливу роль у підтримці здоров'я ясен, звичайно ж, відіграє гігієна. Тільки дотримуючись усіх гігієнічних правил можна домогтися бажаного результату - позбутися від кровоточивості й запалень ясен.

Також можна робити різноманітні примочки і спеціальний масаж ясен, приймати вітамінні комплекси, вживати корисні для ясен продукти - морепродукти, цитрусові, зелень, молочні продукти і т.п.

Важливо! Зміцнення ясен в домашніх умовах буде ефективним тільки в тому випадку, якщо ви попередньо провели професійну чистку нальоту. Перед тим як застосовувати будь-які заходи краще проконсультуватися у вашого стоматолога, який зможе підібрати оптимальний спосіб вирішення саме вашої проблеми і підкаже, як лікувати кровоточивість ясен або як правильно полоскати ясна.