Металокерамічні коронки - один з найпопулярніших типів протезів, які застосовуються в сучасній стоматології для повного і часткового відновлення зубного ряду. Металокерамічні протези зовні практично не відрізняються від натуральних зубів, але при цьому більш стійкі до впливу харчових барвників і мікроорганізмів, тому довго зберігають колір, не темніють і не піддаються утворенню зубного нальоту. Проте, металокерамічні зуби вимагають не меншого догляду, ніж природні зуби - тільки за такої умови вони будуть служити тривалий час, не втрачаючи естетичності і міцності.

Основні правила догляду за протезами зубів з металокераміки

Правила догляду за металокерамічними протезами різняться залежно від того, які протези встановлені - знімні (при повному протезуванні зубного ряду) або незнімні (при частковому протезуванні).

Так, догляд за знімними металокерамічними протезами передбачає використання іригатора для ефективного очищення залишків їжі з-під зубних протезів. На ніч такі протези необхідно знімати, ретельно чистити і зберігати їх в сухому вигляді. У деяких випадках потрібно зберігати знімний протез в спеціальному розчині, але замінювати його водою або іншою рідиною, яка не призначена для цього, категорично не рекомендується. Зубну пасту краще використовувати ту, яка спрямована більше на догляд за яснами і характеризується низьким ступенем абразивності.

При частковому протезуванні зубного ряду догляд за металокерамічними коронками повинен бути таким же, як і за натуральними зубами: чистити зуби мінімум 2 рази на день щіткою і пастою, полоскати рот водою після кожного прийому їжі, не забувати про використання ополіскувачів, зубної нитки і т. п. Особливу увагу слід приділяти догляду за зубами, які безпосередньо межують з металокерамічним протезом, щоб забезпечити видалення нальоту і сторонніх часток з міжзубних проміжків.

При цьому важливо, що вибір пасти потрібно робити виходячи з особливостей стану натуральних зубів, оскільки на самі металокерамічні коронки ні фтор, ні екстракти лікувальних трав, наявні в складі зубної пасти, не впливають.

Також зауважимо, що для забезпечення максимально довгого терміну служби металокерамічних протезів, потрібно відмовити від занадто твердої, гарячої і холодної їжі, яка може спровокувати утворення тріщин на емалі штучних і натуральних зубів.

При дотриманні всіх правил і рекомендацій по догляду металокерамічні протези прослужать вам не один десяток років! Бережіть своє здоров'я!