Запорукою успішного лікування цих неприємних захворювань, що призводять до втрати абсолютно здорових зубів, буде правильна і своєчасна діагностика, що дозволяє розпізнати їх ранні симптоми. Новітньою розробкою в цій області є система діагностики Florida Probe, яку розробили американські вчені спільно з практикуючими фахівцями пародонтології. Він дозволяє детально досліджувати ясна пацієнта і записує докладний результат в електронному вигляді .Процедура діагностики стану пародонту або, як її ще називають, пародонтограмма за допомогою апарату Florida Probe абсолютно безболісна і триває не більше півгодини. А ось її результати, підкріплені рентген знімками, володиють стовідсотковою точністю.

Лікування захворювань пародонту може бути тривалим, тому записувати пародонтограмму для оцінки його ефективності доцільно на різних етапах.

Основним робочим елементом діагностичного комплексу Florida Probe є підключений до комп'ютера зонду, яким вимірюється глибина пародонтальних кишень і оцінюється стан навколозубної тканини. Спеціаліст проходить цим зондом по всій навколозубній кишені зубного ряду, а комп'ютерна програма, тим часом, записує і аналізує такі дані:

  • кровоточивість ясен
  • рухливість зубів
  • наявність запального процесу
  • глибину пародонтальних кишень і наявність в них гнійної інфекції.

Оскільки результат видається негайно, пацієнта при наявності у нього проблеми може відразу ж обговорити її ступінь з проводять діагностику лікарем.

Але найголовніше - система Florida Probe дозволяє визначити початкове ураження пародонту ще до появи перших симптомів. А це дає можливість розпочати своєчасне лікування і вести спостереження за станом пародонта в динаміці, скориставшись функцією автоматичної реєстрації результатів дослідження.

Виявлене за допомогою системи Florida Probe на ранній стадії будь-яке захворювання пародонту, з негайним початком адекватного лікування, з обов'язковим контролем його ефективності - дає цілком сприятливий прогноз на збереження зубів до глибокої старості.