Сьогодні існує безліч способів імплантації зубів, які відрізняються формою імплантату і загальним принципом проведення процедури.

З кожним днем імплантація зубів в Києві розвивається і отримує нові різновиди.

З усіх можливих методів варто виділити два найбільш часто використовуваних: класична імплантація і більш сучасна, але поки мало використовувана базальна імплантація зубів. Розглянемо по черзі особливості та переваги кожного методу, щоб зрозуміти, чому класичний метод вже багато років не втрачає своєї популярності, а базальні імпланти часто піддаються критиці з боку експертів.

Класична імплантація зубів - найнадійніший і перевірений багатьма роками метод, хоча його не можна назвати найпростішим. Принципи проведення такого виду імплантації мало змінилися з моменту його появи, хоча сильно змінилися самі імплантати, а також інструменти, використовувані під час операції.

Надійність способу так само зумовлена тривалістю процесу, який може досягати 1 року. Напевно, це і стало однією з причин шукати інші, більш швидкі способи відновлення зубів.

Процедура і етапи установки

Етапи класичної імплантології:

  • Підготовчий етап (до 14 днів)
  • Нарощування кісткової тканини (від 5 до 6 місяців)
  • Установка імплантата (від 4 до 6 місяців)
  • Протезування (до 7 днів)

Основна вимога такого виду імплантації - необхідна кількість кісткової тканини, її достатня глибина і щільність. Тому дуже часто проводиться нарощування кістки перед установкою кореневого імплантата.

Далі формується ложе і занурюється в кістку сам імплантат. Тут приходить на допомогу лазер, який робить тонкий надріз в яснах без крові. Від використання даного інструменту на одному етапі і пішла назва лазерна імплантація зубів. Після зрощування імплантата з кісткою встановлюється абатмент, на який кріпиться підготовлена заздалегідь зубна коронка, виготовлена індивідуально зі знятого відбитка в спеціальній лабораторії. Зубні коронки кріпляться стоматологічним цементом, а імітація зуба стає практично стовідсотковою.

Нарощування кісткової тканини

Терміни установки

Тепер можна порахувати, скільки ж часу займає процес з моменту втрати зуба до установки імплантата. Але перед цим варто відзначити, що операцію можна проводити тільки через 1 - 3 місяці після видалення зуба.

Виходячи з цього, якщо пацієнту потрібно нарощувати кісткову тканину, то загальний термін складає від 10 до 15 місяців.

Якщо ж кісткової тканини пацієнта вистачає і другий етап можна пропустити, то термін складе від 6 до 9 місяців.

У період приживлення імплантата пацієнту встановлюють тимчасові зубні протези, що дозволяють позбавити від дискомфорту і не створюють велике навантаження на щелепу.

Надійність даного методу перевірена не одним десятком років. За статистикою, 96% кореневих класичних імплантатів приживаються і служать людині більше 20 років.

Підвівши підсумки, можна сказати що головним недоліком такого методу є велика тривалість процедури, з цього так само випливає і вартість, яка вища ніж в одноетапній імплантації.

Базальна імплантація

У чому відмінність класичних імплантатів від базальних? Класичний імплантат – це стрижень, який впроваджується в кістку досить глибоко, а базальний імплантат може впроваджуватися на невелику глибину, завдяки своїй формі, і займає значну площу в кістці. З цієї основної відмінності і виходять всі переваги і недоліки базальної імплантології.

Базальна (базальтова) імплантація не вимагає нарощування кісткової тканини і операції синус-ліфтингу, а встановлюється базальний імплантат навіть на дуже тонку кістку. Варто відзначити так само, що базальна імплантація в Києві не застосовується при установці 1-2 імплантатів, а використовується при встановленні більше 3-х зубів підряд.

Істотною перевагою методу є швидкість процедури, в зв'язку з відсутністю необхідності проводити додаткові операції з нарощування кісткової тканини, а також тому, що не потрібен тривалий термін для приживлення.

Вам можуть встановити базальні імплантати на всю щелепу буквально за кілька днів. І відразу ж через кілька днів після операції можна буде проводити повноцінне жувальне навантаження. Так само вартість базальної імплантації нижче, ніж при класичній імплантації, в зв'язку з відсутністю багатьох етапів.

Однак, можна припустити, що такий метод менш надійний, плюс до всього цього немає достатньої статистичної інформації про довговічність базальних імплантатів, так як масові операції з'явилися зовсім недавно, і заслугу високих темпів поширення отримав активний і успішний маркетинг виробників даних видів імплантатів.

Не минуло ще досить часу, щоб напевно хвалити, або навпаки критикувати цей метод, проте, експерти-стоматологи, в тому числі і стоматологи клініки «Доктор Зуб» , прийшли до висновку, що базальні імплантати мають наступні недоліки:

  • установка базальних імплантатів досить важкий процес, який вимагає спеціальної підготовки;
  • сильно травмується кісткова тканина і пародонт;
  • відсоток відторгнення базальних імплантатів набагато вищий, ніж у сучасної класичної гвинтової імплантації;
  • в разі відторгнення базального імплантата відбувається значне спадання кісткової тканини, що означає тривале і обтяжливе подальше лікування, і її нарощування;
  • одноетапна базальтова имплантація має обмежені можливості, порівняно з класичними імплантатами. Протези прилягають нещільно до пародонту, виглядають менш естетично;
  • метод не схвалений асоціаціями імплантологів у всіх прогресивних країнах, в тому числі США і країнах Західної Європи.

Базальна імплантологія недоліки має досить істотні, якщо тільки здійснена непрофесійно. Відгуки про базальну імплантацію зубів, проведену нашими стоматологами, завжди позитивні, що свідчить про доцільність та ефективність такого методу. Крім того, в нашій клініці базальна імплантація вартість має прийнятну для будь-якого бюджету, що робить цей метод затребуваним і популярним.

У стоматології «Доктор Зуб» фахівці мають сертифікати і значний досвід проведення як класичної, так і базальної імплантації. Проте ми схильні до більш надійного способу, на який з упевненістю даємо гарантії. Йдеться про класичний метод. Але не дивлячись на це, слово пацієнта при виборі методу лікування завжди враховується.