Здорові продукти для здорових зубів є запорукою вашої яскравої посмішки та здоров’я ротової порожнини. Всім відомо, що регулярне чищення зубів є необхідним для підтримання їх здоров’я. Цей процес допомагає очистити зуби від часток їжі, які, в свою чергу, можуть утворювати наліт. Але стоматологи стверджують, що для підтримання ясен у здоровому стані недостатньо лише регулярно чистити зуби, а і необхідно включити у свій раціон такі продукти, які б допомогли у захисті ротової порожнини.

Здоров’я ваших зубів перебуває виключно у ваших руках, оскільки саме ви відвідуєте дантиста, дотримуєтеся правил гігієни, піклуєтеся про загальний стан здоров’я.  Слід запам’ятати, що завдяки раціональному та правильному харчуванні зуби отримують корисні речовини. Тому якщо ви бажаєте мати здорові ясна та міцні зуби, ви маєте знати, які саме продукти можуть допомогти в цьому, а які лише нашкодять та викличуть хворобу зубів.

Продукти для зубів

По-перше, продукти для здоров’я ротової порожнини повинні бути жорсткими, які збагачують зуби вітамінами та мікроелементами. Такі корисні продукти для зубів стимулюють постійне виділення слини, яка має дезінфікуючі функцію.  До них можна віднести:

1. Морква. Цей овоч містить надзвичайно велику кількість вітамінів та каротин, які зміцнюють емаль зубів.  Через свою жорсткість вона забезпечує чудовий масаж для ясен.

2. Яблука, які сприяють зменшенню кількості шкідливих бактерій, завдяки чому зуби позбавляються відкладень, відбувається захист зубів від утворення нальоту. Також відіграють роль для гарного вигляду – відбілюють зуби, надаючи ним яскравого блиску.

3. Буряк. Містить кальцій, фосфор, йод та інші корисні речовини, які нормалізують кровообіг в яснах та постачають необхідні мікроелементи для здоров’я  зубів.

4. Огірки. Поліпшують стан зубів та ясен, являють собою чудові продукти для зубів, які використовують для профілактики стоматологічних захворювань. Найбільш корисними стануть огірки, вирощені без додавання хімічних речовин, які можуть бути шкідливими для вашого загального здоров’я.

До наступної категорії продуктів, які підтримують здоров’я зубів, можна віднести зелень, адже вона містить такі речовини, як кальцій, магній, фосфор, залізо та велику кількість вітамінів. Як відомо, вживати зелень корисно не тільки для підтримання ротової порожнини у здоровому стані, але і для зміцнення імунітету. Окрім цього, зелень зміцнює кровоносні судини, а тому позбавляє від кровоточивості ясен. До таких корисних продуктів можна віднести цибулю та петрушку, які мають бездоганну антибактеріальну дію.

Варто окремо виділити молочні продукти, серед них сир, йогурт, молоко, сметана та інші. Вживання вищеназваних продуктів є чудовою профілактикою карієсу та сприяють  зменшенню кількості сірководню, який викликає неприємний запах із рота.

Не забувайте про користь горіхів, морепродуктів, меду, яєць, які мають незамінні для зубів мінерали, амінокислоти, які захищають зуби від карієсу та інших захворювань.

Всі ці продукти відіграють важливу роль для здоров’я вашої ротової порожнини, роблять позитивний вплив не лише для ясен та зубів, а для і огранізма вцілому. Вживайте їх кожного дня, насичуйте свій організм вітамінами, збагачуйте його мінералами та іншими корисними речовинами, і тоді ви обов’язково матимете чарівну посмішку та гарний настрій!