Коронки на зуби використовуються в багатьох випадках: для виправлення неправильної форми або кольору, відновлення частково зруйнованого або заміни відсутнього зуба. Залежно від призначення, методики виготовлення та матеріалу розрізняють кілька видів коронок.

Особливості встановлення коронок:

  • металеві коронки - їх роблять з нержавіючої сталі, золотих, титанових або кобальтохромових сплавів;
  • безметалеві коронки - з пластмаси, оксиду цирконію або кераміки;
  • комбіновані - метал плюс пластмаса, метал плюс кераміка.

Однією з найпопулярніших на сьогодні в Києві є металокерамічна коронка, яка складається з металевого литого каркаса і сплаву кобальту і нікелю або кобальту і хрому. Верхівка складається з керамічного покриття. Термін експлуатації такої коронки - не менше 10 років.

Безметалеві коронки не містять в собі сплавів металу, найчастіше складаються з кераміки. Їх перевага в естетичності - вони мають масу відтінків, які підбираються під колір зубів, і значний термін експлуатації - більше 20 років.

Пластмасова використовується як тимчасова коронка на зуб. Її встановлюють на невеликий період перед протезуванням. Вона має кілька призначень:

- не дати яснам зарости під час лікування і до установки основної коронки;

- естетична функція - дозволяє приховати недолік, який незабаром буде усунутий;

- захищає від болю зуби, які протезують без видалення нервів;

- допомагає вберегти зуби від перепаду температури;

- захищають зуб від виникнення карієсу.

Металеві коронки складаються із сплавів різних металів, в тому числі виготовляються золоті коронки. Вони мають ще більш тривалий термін зносостійкості - більше 20 років. Однак на сьогодні їх роблять рідко, так як для роботи з дорогоцінними металами клініка і майстер повинні мати спеціальну ліцензію.

Як відбувається протезування.

  1. Стоматолог створює відбиток для тимчасової конструкції.
  2. Виконується підготовка зуба.
  3. Встановлюється тимчасова коронка.
  4. Примірка створеної в лабораторії коронки, в разі необхідності - корекція.
  5. Встановлення постійної коронки.

Після установки коронок немає специфічних правил по догляду за зубами, головне - дотримуватися гігієни порожнини рота і своєчасно проходити профілактичні огляди у стоматолога, де дантист перевірить стан коронки і ясен навколо неї. Також рекомендується використовувати зубну нитку і ополіскувачі для рота.