Ціна стоматологічних послуг в Україні вважається низькою порівняно з іншими європейськими країнами, тому стоматологічний туризм в Україну і користується такою великою популярністю серед іноземців. Це чудова можливість заощадити на лікуванні зубів, об'єднавши приємне з корисним. Для українців же існують інші, не менш ефективні способи знизити витрати на лікування зубів. У цій статті ми спробуємо коротко розповісти про те, як заощадити на лікуванні зубів українцеві.

Профілактика захворювань зубів і ясен

Банальна річ, важливість і ефективність якої багато хто помилково недооцінює. Хоча насправді профілактика захворювань ротової порожнини - один з найефективніших способів заощадити на стоматологічних послугах, виключивши необхідність проведення недешевого лікування.

Як і будь-яку хворобу, запобігти виникненню захворювань ротової порожнини легше (і, звичайно ж, дешевше), ніж їх лікувати. Для цього необхідно забезпечити повноцінний догляд за ротовою порожниною: ретельно чистити зуби 2-3 рази на день, користуватися зубною ниткою, ополіскувачем, зубним порошком, полоскати порожнину рота після їжі, звести до мінімуму вживання продуктів, які руйнівно впливають на зубну емаль, обов'язково проводити профілактичні огляди у стоматолога раз на півроку і т.п.

Харчування для зміцнення зубів

Зубна емаль хоч і характеризується надзвичайною міцністю, все ж з часом під впливом різних продуктів і мікроорганізмів може стиратися і тріскатися. У більшості випадків для збереження здоров'я зубів недостатньо просто дотримуватися правил гігієни ротової порожнини, необхідно також включити в свій раціон продукти харчування корисні для зубів:

  • тверді фрукти і овочі, такі як огірки, яблука, морква і т.п.
  • молочні продукти;
  • морепродукти (риба, морська капуста, креветки та ін.);
  • цитрусові;
  • яйця;
  • мед та ін.

Усі ці продукти харчування мають в складі корисні для зубів вітаміни і мікроелементи, а тому сприяють зміцненню зубної емалі і знижують ризик виникнення каріозних уражень.

Також фахівці клініки «Доктор Зуб» рекомендують з періодичністю хоча б раз на півроку проводити професійну чистку зубів. Такий підхід дозволить забезпечити максимальну очистку від зубних відкладень і зберегти надовго здоров'я і красу ваших зубів.