Сучасна стоматологія має в своєму арсеналі безліч методів для відновлення краси і здоров'я зубів. Одним з найбільш ефективних і популярних способів відновлення зубного ряду є нарощування зубів - комплекс заходів для усунення естетичних дефектів і відновлення пошкодженого зуба.

Коли проводять нарощування зубів?

Нарощування зубів показано при наявності на зубах плям, відколів, тріщин, карієсу, механічних травм, пошкоджень, викликаних захворюваннями зубів, а також у випадках, коли між зубами є щілини. Зауважимо, що у випадках, коли пошкоджено понад 50% зубної коронки і корінь зуба, для нарощування зуба використовують штифт. Нарощування зубів здійснюється з використанням фотокомпозитних і фотополімерних матеріалів, які легко моделюються, а після застигають під впливом спеціальних ламп.

При невеликих пошкодженнях нарощування зубів здійснюється всього за один сеанс, при цьому зберігається нерв, а значить, відновлений зуб залишається «живим».

Як відбувається нарощування зубів?

Як правило, перед нарощуванням стоматолог здійснює професійну чистку зубів від нальоту і каменів. Такий підхід допомагає виявити приховані проблеми (наприклад, раніше непомітні ділянки каріозних уражень), а також сприяє кращому закріпленню пломбувального матеріалу. Після чищення стоматолог підбирає колір пломбувального матеріалу, який максимально близький до натурального кольору зубів пацієнта.

Далі здійснюється видалення пошкоджених ділянок (каріозні ураження, старі пломби та ін.) за допомогою спеціальних стоматологічних інструментів. Залежно від ступеня руйнування зуба, визначається наступний етап. Якщо пошкоджений корінь зуба і більше 50% коронки, стоматолог встановлює штифт, навколо якого потім відтворює верхню частину зуба, використовуючи композитні матеріали.

Якщо ж корінь зуба цілий, а коронка пошкоджена менш ніж на 30%, стоматолог ізолює зуб від слини, а потім пошарово наносить пломбувальні матеріали, відтворюючи повноцінну форму зуба.

На завершальному етапі стоматолог коригує форму відновленого зуба, шліфуючи і поліруючи поверхню спеціальними інструментами.

При дотриманні технології і використанні оптимальних матеріалів відновлений способом нарощування зуб практично не відрізняється від натуральних зубів.

Завдяки нарощуванню зубів, можна відновити зубний ряд, не вдаючись до протезування, ціна якого набагато вище.